Ağrı Zübeyde Hanım Anaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

23 Mayıs 2022 - 04:54

Ağrı Zübeyde Hanım Anaokulu

Ağrı Zübeyde Hanım Anaokulu
Son Güncelleme :

02 Eylül 2018 - 11:39

Zübeyde Hanım Anaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Ulaşımı öğretmenler kendi aralarında taksi tutarak gelmektedirler. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda 5 öğretmen, 5 derslikl ve 30 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon
Zübeyde Hanım Anaokulunun vizyonu; çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır.
Misyon
Zübeyde Hanım anaokulunda, öğrenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler. Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar. Çocuklarımızı sevgi dolu bir aile ortamı içerisinde, kendine güvenen, sorumluluk taşıyabilen, kendisi ve çevresi ile barışık, sorunlarına akılcı ve yaratıcı çözümler bulabilen, özgür düşünen ve davranabilen, düşüncelerini, isteklerini ifade edebilen, yeteneğini ve yaratıcı gücünü kullanabilen, her yaşta insanla sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetiştirmektir.

Zübeyde Hanım Anaokulu

× Online Destek