Ağrı Yurtpınar İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:07

Ağrı Yurtpınar İlkokulu

Ağrı Yurtpınar İlkokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 10:53

Yurtpınar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuzun Ağrı Merkeze uzaklığı 7 km dir. Ağrı – Erzurum yolu üzerinde Opet Petrol Ofisinin arkasında kalmaktadır. Köyün belirli bir servisi yoktur. Özel araçlarla ulaşım yapılmaktadır. Okul lojmanımız, 2 odalıdır. Soba ile ısınma sağlanmaktadır. Kullanılabilir şekildedir. Sadece küçük bir iki tamirata ihtiyacı vardır. Isınma sistemi sobadır. Tam gün öğretim yapılmaktadır. Birleştirilmiş sınıflı bir okuldur. Bunun dışında bir de okul içinde anasınıfı vardır. Okulumuzda 2 öğretmen, 2 derslik ve 32 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Yurtpınar İlkokulu

× Online Destek