Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Yukarı Yenigün Yeşil İlkokulu

Yukarı Yenigün Yeşil İlkokulu

Yukarı Yenigün Yeşil İlkokulu – Ağrı’nın Hamur İlçesine bağlı Yukarı Yenigün Köyü Yeşil Mezrasına bağlı Yukarı Yenigün Yeşil İlkokul’u İl merkezine 30, İlçe merkezine 23 kilometre uzaklıktadır.

Yerleşim yeri; Yukarı Yenigün Köyü Yeşil Mezrası Jandarma Karakol’una 3 kilometre uzaklıktadır. Öğretmen sayısı 3, öğrenci sayısı 58 olup, okulda 4 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup, ders başlama saati 08.30. bitiş saati 14.30’dur. Isınma sistemi soba, Yabancı Dil İngilizce olup, okula ait en az bir lojman mevcuttur. Lojmanlarda  iki oda, bir salon, mutfak, banyo,  tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca okula servisle ulaşım sağlanmaktadır.

VİZYON

BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLAMAK, ONLARIN BİLGİLİ, BECERİLİ ve KENDİNE GÜVENEN, GİRİŞİMCİ BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNE FIRSAT TANIMAK ve ONLARA 21. YÜZYILIN GELİŞEN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREBİLECEK BECERİLER KAZANDIRMAK ve BÖLGEMİZDEKİ İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASINDA OKULUMUZU EN ÖNDE TUTMAK!İSTİYORUZ Kİ;Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.

İstiyoru ki;21. Yüzyıl dünyası ile bütünleşmiş, her alanda uluslar arası standartlara ulaşmış, yenilikleri takip eden ve eğitimiyle anılan bir okul olalım. İSTİYORUZ Kİ;Okulumuzda herkes daha iyiye ulaşmak için çalışsın. İSTİYORUZ Kİ;Her öğrencinin yeteneklerinden sonuna kadar yararlanalım ve başarıyı olabildiğince yükseltelim.

İlginizi Çekebilir...!  hamur Demirkapı İlkokulu ağrı

MİSYON

*Öğrencilerimize çağdaş bir eğitim vermek için varız. · *Eğitimi okul öncesinden başlayarak vermek için varız. *Türk toplumunun değerlerini, ahlakını önemseyen insanlar yetiştirmek için varız. *Çevremize de eğitim vermek için varız. *Severek gelebilecek bir okul ortamı hazırlamak için varız. *Geleceğimize en kaliteli insanı yetiştirmek için varız.

 

Yukarı Yenigün Yeşil İlkokulu

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek