Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Yukarı Pamuktaş İlkokulu

Ağrı Yukarı Pamuktaş İlkokulu

Yukarı Pamuktaş İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz İl merkezine 30 km ve 40 km olan iki yol mevcuttur. Ulaşımı köy servisi ile sağlanmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Okula ait bir lojman mevcuttur. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 1 öğretmen, 2 derslik ve 9 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Mamik İlkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek