Ağrı Yoncalı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

15 Mayıs 2022 - 22:06

Ağrı Yoncalı İlkokulu

Ağrı Yoncalı İlkokulu
Son Güncelleme :

02 Eylül 2018 - 11:34

Yoncalı İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Ağrı merkeze 7 km  uzaklıkta olan Yoncalı köyündedir. Ulaşımı öğretmenler kendi imkanlarıyla sağlamaktadırlar. Lojman ana sınıfı olarak kullanılmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir. Okulumuzda 3 öğretmen, 4 derslik ve 40 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Yoncalı İlkokulu

× Online Destek