Ağrı Yolluyazı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:16

Ağrı Yolluyazı İlkokulu

Ağrı Yolluyazı İlkokulu
Son Güncelleme :

02 Eylül 2018 - 11:29

Yolluyazı İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuzun Ağrı merkeze olan uzaklığı yaklaşık 6 kilometredir. Köyümüz Hamur yolu üzerinde yer alır ve hava alanına çok yakındır. Köyümüz Hamur yolu üzerinde yer alır ve hava alanına çok yakındır. Isınma sistemi sobadır. Lojmanımız derslik olarak kullanılmaktadır. Öğretim şekli örgün olup tam gün eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulumuzda 4 öğretmen, 4 derslik ve 62 öğrenci bulunmaktadır.

VİZYON

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği bir okul olmaktır.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

Yolluyazı İlkokulu

× Online Destek