Yeni nesil öğrencilere hibrit öğretmenler yetişiyor - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 16:58

Yeni nesil öğrencilere hibrit öğretmenler yetişiyor

Değişen dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte eğitim sektörü de yeni nesil öğrencileri yetiştirecek olan öğretmenlerin eğitimleri için yeni sistemler geliştiriyor. Bahçeşehir Koleji de bu anlamda teknolojik alt yapılarını kullanarak açmış olduğu Dijital Eğitim Merkezi ile hibrit eğitim kavramından sonra hibrit öğretmenler için adım attı.

Yeni nesil öğrencilere hibrit öğretmenler yetişiyor
Son Güncelleme :

06 Ekim 2020 - 1:05

Son zamanlarda pandemi süreci ile birlikte tüm dünya eğitim sistemlerini konuşuyor oldu. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte belli bir değişeme uğrayan eğitim sektörü uzaktan eğitim kavramı ile birlikte yeni yöntemlere ve artık bazı geleneksel uygulamaların üstüne çıkmak için adımlar atıyor. Sadece geleneksel eğitimin yetersiz olduğunu ve bu anlamda tabir yerindeyse “değişen glabol dünyaya” gençleri hazırlamak adına Bahçeşehir Koleji de 8 yıl önce açmış olduğu “Dijital Dünya Okulu” projesine “Dijital Eğitim Merkezi”ni de katarak yeni bir sayfa açıyor. Okulların yeniden açılmasıyla birlikte hibrit eğitime geçen sistem için öğretmenlerini de hazırlamak isteyen kolej açmış olduğu merkez ile birlikte hibrit eğitimi verecek olan öğretmenler için teknolojik formasyon eğitimlerinin yanı sıra, hibrit öğretmen kavramı, dijital içerik oluşumu, sosyal medya ve güvenlik gibi konu başlıklarında faaliyet gösterilecek. Merkez ayrıca bünyesinde, derslerin konu içeriklerini hazırlayacak eğitim için içerik üreticileri bulunacak, video ve benzeri dijital içerikler geliştirilerek var olanlar ise son teknoloji ile donatılacak.

× Online Destek