Ağrı Yazılı Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 09:32

Ağrı Yazılı Ortaokulu

Ağrı Yazılı Ortaokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 14:42

Yazılı Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz  il merkezine uzaklığı 16 km olan Yazılı köyündedir. Ağrı – Doğubeyazıt ana yolu üzerinden ulaşım sağlanır. Köyün servis minibüsleri bulunmaktadır. Ayrıca öğretmen servisi vardır. Öğretmenler şehir merkezinde ikamet eder ve günlük geliş gidiş yaparlar. Okula ait bir lojman bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulumuzda toplamda 15 öğretmen, 8 derslik ve 173 öğrenci bulunmakla beraber kütüphane, konferans salonu, yemekhane vs. de mevcuttur.

Vizyon
Bulunduğumuz çevrede ve Yazılı Köyü’nde başarılarımızla adımızdan söz ettirmek İSTİYORUZ. Bizim için başarılı olduğumuzun göstergesi, yaptığımız işlerin ses getirmesiyle, yetiştirdiğimiz öğrencilerin başarısıyla ve sosyal faaliyetlerimizle ölçüleceğine İNANIYORUZ. Tüm paydaşlarımızın bizden olumlu etkiler taşıyacağına İNANIYORUZ. Öğrenci merkezli, teknolojik destekli, ekip ruhuna sahip, disiplinli ve çağdaş bir okul yaratacağımıza İNANIYORUZ. Farkımızın fark edileceğine İNANIYORUZ.
Misyon
Biz sürekli değişen ve gelişen dünyada başarının esas olduğuna inanarak kendimizi ve öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz. Türk Milli Eğitimi’nin amaç ve ilkeleri ile Evrensel Değerler doğrultusunda tüm çalışmalarımızı, değerlerimizi benimsemiş paydaşlarımızla birlikte yürütüyoruz. Çağdaş uygarlık yolunda toplumun ilerlemesi ve hak ettiğimiz aydınlığa ulaşmamız için üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Bilgi teknolojilerini etkin olarak kullanan, toplum değerlerini benimseyen, Türklük bilincine sahip olan, katılımcılığı demokrasinin en önemli ilkesi sayan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte çalışmak, hep birlikte geleceği inşa etmek için varız. Yaptığımız işin bir gün hedeflerimize ulaşacağına inanıyoruz; bulunduğumuz ortamda her şeye rağmen bardağın dolu kısmına bakabilmekteyiz, hızlı bir şekilde etki alanımızı genişletmekteyiz. Bizden daha iyi konumda başlamış olan diğer okullarla çalışmalarımız sayesinde aynı ortamda bulunabilmekteyiz ve adımızdan söz ettirebilmekteyiz.

Yazılı Ortaokulu

× Online Destek