Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Yalnızkonak İlkokulu

Yalnızkonak İlkokulu

Yalnızkonak İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 28 Km ( 18 Km Asfalt 10 Km Köy Yol ) uzaklıkta olan Yalnızkonak köyündedir. Ulaşımıo Ağrı Merkez Köy Garajlarından Pazartesi – Perşembe Günleri Köy Dolmuşu vardır. Öğretmen imkanları ile gidiş geliş yapılmaktadır. Okulumuzda bir lojman vardır. Derslik olarak kullanılmaktadır. Isınma sistemi sobadır. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 2 öğretmen, 2 derslik ve 26 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Yalnızkonak İlkokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Aşağı Kent İlkokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek