Ağrı Uzunveli İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 07:22

Ağrı Uzunveli İlkokulu

Ağrı Uzunveli İlkokulu
Son Güncelleme :

09 Eylül 2018 - 21:12

Uzunveli İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 26 km uzaklıktadır. Ulaşım köy servisi ile sağlanmaktadır. Kışın hava koşullarından dolayı ulaşım biraz sıkıntılı olmaktadır. Yolumuz asfalttır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup  tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuza ait lojman vardır. Okulumuzda toplamda 4 öğretmen, 4 derslik ve 70 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Uzunveli İlkokulu

× Online Destek