Ağrı Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:23

Ağrı Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ağrı Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 10:48

Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Kazım Karabekir Mah. Cumhuriyet Cad. Merkez Ağrı’dadır. Ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir.  Okulumuza ait 10 lojman bulunmaktadır. Kız öğrenci yatılı pansiyonu vardır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulumuzda toplamda 33 öğretmen, 19 derslik ve 740 öğrenci bulunmakla beraber yemekhane, kantin, kütüphane, spor salonu vs. de mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

× Online Destek