Ağrı Selçuk Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 07:08

Ağrı Selçuk Ortaokulu

Ağrı Selçuk Ortaokulu
Son Güncelleme :

09 Eylül 2018 - 22:52

Selçuk Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Bahçelievler Mahallesinde olup il merkeze 300 metre uzaklıktadır. Ulaşımı her yönden kolaylıkla sağlanabilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgündür. Okulumuzun lojmanı yoktur. Okulumuzda toplamda 33 öğretmen, 25 derslik ve 553 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon
1-Biz, her velinin okulumuzda öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin isteriz. 2-Biz, hem öğretmenleri hem de öğrencilerin birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın isteriz. 3-Biz okulumuzda çalışanların(öğretmen,memur,hizmetli)gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsunlar, doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın isteriz. 4-Biz, okulumuzdaki herkesin, öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiğini bilsin isteriz. 5-Biz, okulumuzdaki herkesin, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın isteriz. 6-Biz, okulumuzdaki herkesin, birbirini sevsin, inansın, güvensin isteriz. 7.Biz, okulumuzda okuyan her öğrencinin günün şartlarında gerekli teknolojiden istifade edilerek madden ve manen en iyi şekilde yetiştirilmelerine özen gösterildiğini velilerimizin bilmesini isteriz.
Misyon
Biz, sabırlı kendine güven duyan, takdir eden ve edilen, adil olan, kendini ve insanları seven, bu dünyada mutlu olmayı bilen öğrenciler yetiştirmek için varız. Biz, bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili becerili kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yy gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmak için varız. Biz öğrencilerimizin, Milli Eğitim temel amaçları doğrultusunda öğrenim programlarında belirtilen hedeflere ulaşmaları için varız. Biz bütün öğrenciler öğrenebilir; yapabilir, başarılı olabilir ilkesine inanarak, öğrenciye hizmet için varız. Biz, Atatürk İnkilap ve ilkelerine, Anayasada ifadesini bulan Türk Milli Değerlerini benimseyen, koruyan geliştireni, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Demokratik, Laik ve Sosyal bir Hukuk devleti, olan Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaş olarak yetiştirmek için varız.

Selçuk Ortaokulu

× Online Destek