Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulu

Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulu

Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz İl merkezinde bulunup Fırat Mahallesindedir. Ulaşımı Esentepe- Hastane hattında çalışan dolmuşlar okulumuzun yakınından geçmektedir. Yani ulaşımda sıkıntı yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 27 öğretmen, 32 derslik ve 450 öğrenci bulunmakla beraber atölye, laboratuvar, spor salonu vs. de mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI MERKEZ Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Balıksu Ortaokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek