Ağrı Hamur Sarıbuğday İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 18:34

Ağrı Hamur Sarıbuğday İlkokulu

Ağrı Hamur Sarıbuğday İlkokulu
Son Güncelleme :

08 Haziran 2018 - 0:25

Sarıbuğday İlkokulu – Ağrı‘nın Hamur İlçesine bağlı Sarıbuğday Köyü Mezrasına bağlı Sarıbuğday İlkokulu İl merkezine 16 kilometre, İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktadır. Yerleşim yeri Köy’dür.

Öğretmen sayısı 3, öğrenci sayısı 48 olup okulda 3 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup, ders başlama saati 08.30, ders bitiş saati 14.30’dur. Isınma sistemi soba’dır. Yabancı Dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğretmenlerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak adına en az bir lojman mevcuttur.

Ayrıca bu lojman Anaokulu olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca okulumuza ulaşım köy servisleriyle sağlanmaktadır.

Vizyon

            Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon
             Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI HAMUR SARIBUĞDAY İLKOKULU

× Online Destek