Ortayokuş İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 06:09

Ortayokuş İlkokulu

Ortayokuş İlkokulu
Son Güncelleme :

13 Eylül 2018 - 13:04

Ortayokuş İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 33 km uzaklıkta olan Ortayokuş köyündedir. Ulaşımı Servis yoktur. Öğretmenler kendi imkanları ile gidiş-geliş yapmaktadır. Yalnızkonak ve Güneysu Köyü de aynı güzergahta yer almaktadır. Okulumuzda kalorifer sistemi bulunmaktadır. Ancak arızalı olduğu için ısınma soba ile sağlanmaktadır. Lojman 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde anasınıfına dönüştürülmüştür. Anasınıfı olarak kullanılmaktadır. Öğretim şekli örgün olup  tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 3 öğretmen, 3 derslik ve 48 öğrenci bulunmaktadır.

VİZYON

Aklın ve bilimin ışığında ilerleyen, çevre sorunlarına duyarlı, çalışkan, üreten, Cumhuriyete sahip çıkan, çağdaş bir dünya insanı yetiştirmek.

MİSYON

Eğitimde kaliteyi ön planda tutarak; öz değerlerini çağın yenilikleriyle birleştirebilen, yaratıcı, düşleyen ve düşünen, mutlu bireyler yetiştirmek temel amacımızdır.

Ortayokuş İlkokulu

× Online Destek