Ağrı Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 11:22

Ağrı Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ağrı Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2018 - 14:35

Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Şehir Merkezine 4 km uzaklıktadır. Ulaşımı Şehir merkezinden 10 dk’lık dolmuş mesafesindedir. Sanayi ve hastane dolmuşları ile belediye otobüsü okulun önünden veya çok yakınında geçmektedir. Okul arsası 8000 m 2 olup etrafı demir korkuluklar ile çevrilidir. Okulumuzun lojmanı bulunmamaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 70 öğretmen, 26 derslik ve 888 öğrenci bulunmakla beraber Bilgisayar odası, atölye, yemekhane, kütüphane vs. bulunmaktadır.

Vizyon
Beden, zihin, ahlak ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip insan haklarına, Türk Millet’inin milli-manevi değerlerine sahip ve bu değerlere saygılı öğrenciler, Eğitim sorunlarına duyarlı veli, idare, öğretmen, öğrenci işbirliğine inanan veliler, Ekonomik, sosyal ve kültürel yeterliliğe sahip öğrenciler, Teknolojiyi kullanan, bilgileri yorumlayıp yeni fikirler üretmeyi alışkanlık haline getirmiş bireylerin yaşadığı bir ortam oluşturmak.
Misyon
Okulumuzu tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin, öz güven ve sorumluluk duygularını geliştirmek. Tüm potansiyellerini kullanma fırsat ve olanağı sağlamak. Ülkemizin kalkınmasında ve ekonomimizin güçlenmesinde rol oynayan teknik elemanlar haline getirmek. ATATÜRK Milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler yetiştirmek. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyet’inin hür düşünceli, kendisine, ailesine, ülkesine faydalı insan yetiştirilmesi için gerekli fiziki şartları, okul toplumunu oluşturan tüm fertlerin katılımını sağlayarak oluşturmak.

Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

× Online Destek