Ağrı Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:07

Ağrı Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ağrı Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 11:03

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz 100. Yıl Mahallesi merkez Ağrı’dadır. Ulaşımı özel araçlarla sağlanmaktadır. Okulumuza ait pansiyon mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 43 öğretmen, 32 derslik ve 650 öğrenci bulunmakla beraber yemekhane, spor salonu, kütüphane, kantin vs. mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi

× Online Destek