NATO: 'Türkiye ve Yunanistan arasında çatışmayı önleme mekanizması oluşturuldu' - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

15 Mayıs 2022 - 17:39

NATO: ‘Türkiye ve Yunanistan arasında çatışmayı önleme mekanizması oluşturuldu’

NATO tarafından yapılan açıklamada, Türkiye ve Yunanistan askeri temsilcileri arasında yapılan bir dizi teknik toplantının ardından Doğu Akdeniz’de çatışmayı önleme mekanizması oluşturulduğu duyuruldu.

NATO: ‘Türkiye ve Yunanistan arasında çatışmayı önleme mekanizması oluşturuldu’
Son Güncelleme :

02 Ekim 2020 - 3:36

Türkiye ve Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz tartışmalarında olumlu gelişmeler devam ediyor. NATO tarafından bugün yapılan açıklamada, Türkiye ve Yunanistan askeri temsilcileri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahında yapılan bir dizi teknik toplantının ardından, Doğu Akdeniz’de ikili bir askeri çatışma önleme mekanizması oluşturulduğu duyuruldu. NATO açıklamasında, “Eylül ayı başlarında başlayan teknik askeri çatışmayı önleme görüşmelerinin, hem Yunanistan hem de Türkiye ile üst düzey temasların ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından başlatıldı” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, “Mekanizma, Doğu Akdeniz’de kaza ve kaza riskini azaltmak için tasarlanmıştır. Denizde veya havada çatışmayı kolaylaştırmak için Yunanistan ile Türkiye arasında bir yardım hattının oluşturulmasını içerir” denildi.

× Online Destek