Ağrı Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 09:52

Ağrı Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu

Ağrı Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 13:05

Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz 100. Yıl Mah. Cezaevi Karşısı Merkez Ağrı’da olup il merkeze 2 km uzaklıktadır.  Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup ikili öğretim verilmektedir. Ulaşımı servislerle sağlanabilmektedir. Okulumuzda toplamda 35 öğretmen, 23 derslik ve 1167 öğrenci bulunmakla beraber spor salonu, kantin, yemekhane, kütüphane de mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu

× Online Destek