Ağrı Kuva-i Milliye İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 09:30

Ağrı Kuva-i Milliye İlkokulu

Ağrı Kuva-i Milliye İlkokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 15:14

Kuva-i Milliye İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Mehmet Akif Ersoy Mah. Merkez Ağrı’dadır. Okul il merkeze 2 km uzaklıktadır. Ulaşımı kolay olduğundan öğrenciler okula yayan geliyor. Okulda lojman yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 30 öğretmen, 25 derslik  ve 555 öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca kütüphane, spor salonu ve kantin de vardır.

Vizyon
Demokratik, çağdaş, sosyal devletimize; araştırmacı ve sorgulayıcı, dürüst, çevresine duyarlı, kendisi ve çevresiyle barışık, akılcı ve bilime önem veren, iyi ahlâklı, insan haklarına saygılı, üretken ve yaratıcı bireyler yetiştirmek.
Misyon
Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda tüm benliği ile; insan, vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisi ve saygısına inanan, birlik içinde çeşitlilik; çeşitlilik içinde birlik yaşayabilen, demokrasi laiklik gibi toplumsal değerleri koruyan ve değerlerini yaşam tarzı haline getirebilen mutluluğu paylaşmakta görebilen, hoşgörülü, sabırlı bireyler yetiştirmek.

Kuva-i Milliye İlkokulu

× Online Destek