Ağrı Konuktepe İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:03

Ağrı Konuktepe İlkokulu

Ağrı Konuktepe İlkokulu
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 13:44

Konuktepe İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Ağrı il merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Köy yolu asfalttır. Rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Konuk tepe köyü 20 haneli bir köydür. Su şebekesi, elektrik ve telefon hattı vardır. Köyde cami ve umuma ait taziye evi bulunmaktadır. Okula ait bir lojman vardır. Okulumuzun lojmanı bulunmakla beraber uzun süredir kullanılmamaktadır. Isınma sistemi sobadır. Tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 1 öğretmen, 1 derslik ve 10 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Konuktepe İlkokulu

× Online Destek