Kızıyla yaşayan engelli anne yardım bekliyor - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 10:29

Kızıyla yaşayan engelli anne yardım bekliyor

Kızıyla yaşayan engelli anne yardım bekliyor
Son Güncelleme :

10 Kasım 2020 - 22:30

Kızıyla yaşayan engelli anne –  Ağrı’da 18 yaşındaki kızı ile birlikte yaşayan ve yürüme manisi olan Senem Açar, tekerlekli sandalye almaya gücü yetmediği için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Ağrı’nın merkeze bağlı Fırat Mahallesinde kızıyla birlikte bir apartmanda hayat gayreti veren Senem Açar, çocukken yakalandığı “cam kemik” hastalığı nedeniyle yürüyemediği için temel muhtaçlıklarını karşılayabilmek ismine kızı ve komşularından yardım alıyor.

Kızıyla yaşayan engelli anne – Liseyi açık öğretimden okuyan kızı Nuray Açar ile birlikte aldıkları engelli maaşı ile geçimlerini sağlamaya çalışan Senem Açar, aldıkları maaşın muhtaçlıklarını karşılamaya yetmediğini belirterek yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi.

Cam kemik hastalığının yanı sıra guatr hastalığının da olduğunu söyleyen Senem Açar, hastalıklarının takibi için sistemli olarak hastaneye gitmesi gerektiğini lakin tekerlekli sandalyesi olmadığı için hastaneye gidemediğini belirtti. Maddi durumu olmadığı için tekerlekli sandalye gücünün yetmediğini vurgulayan Açar, “Cam kemik hastalığım var.

Karnımda üç tane şişkinlik var ve ağrı yapıyor. Guatr hastalığım var. Yürüyemiyorum, gidip gelemiyorum. Evvelce bastonla gidip geliyordum lakin şu an o da bir işe yaramıyor. Durumum olmadığı için tekerlekli sandalyeye mahkûmum lakin tekerlekli sandalyeyi de alamıyorum. Yalnızca engelli maaşım var. Her ay 500 TL alıyorum fakat o da bize yetmiyor. Keşke yetseydi, kendime bir tekerlekli sandalye alabilseydim” dedi.

“İhtiyaçlarımı karşılamak için emeklemek zorunda kalıyorum”
Zihinsel engelli olan eşini 8 ay evvel akciğer kanseri nedeniyle kaybettiğini belirten Senem Açar, kızının kendisine bakabilmek için liseyi açık öğretimden okuduğunu söyleyerek, “Eşim zihinsel engelliydi ve akciğer kanseriydi. 8 ay evvel kanserden vefat etti. 18 yaşında bir kızım var. Açık öğretimde lise okuyor. Durumum uygun değil, bu yüzden kızım daima bana bakıyor. Çalışamıyor.

Evde çok sıkılıyorum, dışarıya çıkamıyorum. Kızım beni taşıyamadığı için bazen komşulardan dayanak istiyorum. Komşular beni dışarıya çıkarıyorlar. Akülü tekerlekli sandalyem olsaydı kendim çıkabilirdim. Konutun içinde de gidip gelebilirdim. Gereksinimlerimi karşılayabilirdim.

Kızım meskende olmadığı vakit gereksinimlerimi karşılamak için emeklemek zorunda kalıyorum. Yemek yaptığım vakit, sofrayı kurduğum vakit emekleyerek gidip geliyorum. Şayet bir tekerlekli sandalyem olsaydı hastaneye rahatlıkla gidip gelebilirdim. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Lütfen bana yardım edin” diye konuştu.dım bekliyor

engelli anne

Senem Açar, çocukken yakalandığı “cam kemik” hastalığı nedeniyle yürüyemiyor

Kızıyla yaşayan engelli anne yardım bekliyor

Ağrı’nın merkeze bağlı Fırat Mahallesinde kızıyla beraber bir apartmanda yaşam mücadelesi veriyor

Kızıyla yaşayan engelli anne

Ağrı’da 18 yaşındaki kızı ile beraber yaşayan ve yürüme engeli olan Senem Açar, tekerlekli sandalye almaya gücü yetmediği için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

× Online Destek