Ağrı Kazım Karabekir Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:15

Ağrı Kazım Karabekir Ortaokulu

Ağrı Kazım Karabekir Ortaokulu
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 11:27

Kazım Karabekir Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz 2 km uzaklıkta olup il merkezdedir. Ulaşımı Şehir içi servis güzergahında her 10 dakikada bir servisler kalkmaktadır. Lojmanı yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulumuzda 15 öğretmen, 11 derslik ve 243 öğrenci bulunmakla beraber kantin, spor salonu, konferans salonu da mevcuttur.

Vizyon
Bilimsel teknolojilerin ışığında okuyan, okutan, araştıran, özgür düşünen, sorunları çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, ülkesine karşı sorumlu, toplumsal hayatın her alanında hukukun üstünlüğüne inanan, gelişme açık, çevre bilinci yüksek, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli insan yetiştirmek için eğitim öğretim kalitesini sürekli yüksek tutarak hem bilimsel hem de de sosyal yönde gelişmiş, yüksek ahlaki değerler kazanmış, küresel rekabete hazır bireyler yetiştiren örnek aranan bir eğitim kurumu olmaktır.
Misyon
Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Türk milletinin ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen; ailesini, vatanını, milletini seven; hür ve bilimsel düşünce gücüne sahip, insan haklarına saygılı, çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış, ülkemizin ekonomik sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunacak bireyler yetiştirmektir.

Kazım Karabekir Ortaokulu

× Online Destek