Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 09:45

Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu

Ağrı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 13:33

Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Kazım Karabekir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Meteoroloji karşısı Ağrı Merkezdedir. Ulaşımı her yönden kolaylıkla sağlanabilmektedir. Okulumuza ait lojman ya da pansiyon yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 29 öğretmen, 16 derslik ve 368 öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca konferans salonu, atölye ve bilgisayar sınıfı da mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI MERKEZ Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu

× Online Destek