Ağrı Kardelen Anaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:02

Ağrı Kardelen Anaokulu

Ağrı Kardelen Anaokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 11:32

Kardelen Anaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Su Çatağı Ağrı Dağı Anadolu Lisesi yanı Merkez Ağrı’dadır. Okulumuzda lojman yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Okula ulaşım her yerden kolaylıkla sağlanmaktadır. Toplamda 11 öğretmen, 11 derslik ve 211 öğrenci bulunmakla beraber bir de yemekhane mevcuttur.

VİZYON

Milli-Manevi değerlere bağlı,Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, kendine güvenen,Kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu,İç disiplin ve sorumluluk duygusu gelişmiş,Sosyal ilişkileri güçlü, işbirliği ve takım çalışmasına istekli,Değişik görüş ve düşüncelere saygılı,Yeteneklerini ve yaratıcılığını kullanabilen,Çevreye ve doğaya duyarlı,Müzik ve ritim duygusu gelişmiş,El becerileri gelişmiş,Kendi hakkını ve başkalarının hakkını koruyabilen,Türkçe´ yi doğru ve düzgün kullanabilen çocuklar yetiştirmek.

MİSYON

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmek, yaşayarak, görerek, deneyerek eğitim yapmak,Gezi, gözlem ve deneylerle öğrenilenleri pekiştirmek,Çocukların gelişim düzeylerini ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak,Serbest zaman etkinlikleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi ve sosyalleşmelerini sağlamak,Türkçe dil etkinlikleri ile konuşma, anlatma, dinlenme ve iletişim becerileri kazandırmak,Kavramları öğrenmeye karşı ilgi uyandırmak ve öğrenmeyi zevkli hale getirmek,Çocukları dengeli beslenme ve dinlenmenin ruh ve beden sağlığı için gerekliliğine inandırmak,Farklı materyal ve oyuncaklarla çocuklardaki uyarıcı sayısını arttırmak, Çevre tarafından tercih edilen örnek bir okul olmak, Çocuklarımızı ilköğretime en iyi şekilde hazırlamak,Kişisel bakım alışkanlığını kazandırmak,Eğitim etkinliklerin değerlendirilmesinde belirlenen amaçlara ne ölçüde ulaşıldığının tespiti yapılarak planlamayı bu sonuçlar doğrultusunda yapmak.

agrikardelenanaokulu

× Online Destek