Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Karasu Ortaokulu

Karasu Ortaokulu

Karasu Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine 12 km. uzaklıktadır. Köye ulaşım köy servisleri ile yapılmaktadır.Köy yolu asfalttır. Karasu Köyünde yaklaşık 150 hane bulunmaktadır.İçme suyu yeraltı kuyu suyu şebekesi ile tüm köye dağıtılmaktadır.Köyde kanalizasyon şebekesi yoktur.Köydeki yaşayanların büyük bölümü çiftilik ve hayvancılık ile geçimlerini sağlamaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 9 öğretmen, 6 derslik ve 99 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Karasu Ortaokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Spor Lisesi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek