Ağrı Karasu İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:49

Ağrı Karasu İlkokulu

Ağrı Karasu İlkokulu
Son Güncelleme :

01 Eylül 2018 - 0:20

Karasu İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okul merkeze bağlı Karasu Köyünde bulunmaktadır.Köy de yaklaşık 150 hane vardır. Köydeki insanların büyük bölümü çiftçilikle geçimini sağlamaktadır.  İl merkezine uzaklığı 12 km’dir. Ulaşım köy servisi ile yapılmaktadır.Köy yolu asfalttır. Isınma şekli kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda 6 öğretmen, 5 derslik ve 94 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Karasu İlkokulu

× Online Destek