Kaçak tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonları tehlike saçıyor - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

15 Mayıs 2022 - 14:08

Kaçak tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonları tehlike saçıyor

Kaçak tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonları tehlike saçıyor
Son Güncelleme :

13 Kasım 2020 - 9:27

Kaçak tüp dolumu – Ağrı’da yasa dışı yollarla tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonları, doldurdukları tüpleri rastgele bir teste tabi tutmadan satarak mesken ve iş yerlerinde tehlike saçılmasına neden oluyor.

Ağrı’da bulunan tüp bayii sahipleri, kaçak yollarla tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonlarının faaliyetlerine son vermek için açıklama yaptı. İş yerlerini kapatma noktasına gelen tüp bayileri yaptıkları açıklamanın istasyon sahiplerine bir ihtar niteliği taşıdığını, akaryakıt istasyonlarının bu tıp yasa dışı yollarla dolum yapmaya devam etmesi halinde gerekli mercilere şikâyette bulunarak bütün yasal haklarını kullanacaklarını lisana getirdiler.
“Yanımızda çalışan çalışanların maaşını ödeyemeyecek duruma geldik”

Oto-gaz satışı yapan kimi akaryakıt istasyonlarının yasal olmayan yollarla tüp doldurmasından ötürü işlerinde büyük bir düşüşün yaşandığını belirten Aygaz Bayii Ağrı yetkilisi Ahmet Aydemir, “Yanımızda çalışan işçilerin maaşını ödeyemeyecek duruma geldik. İşlerimiz durma noktasına geldi. Biz, kaçak yollarla tüp dolduran akaryakıt istasyonlarına ‘Dur’ demek ismine yetkililerden yardım bekliyoruz. Akaryakıt istasyonlarının yasa dışı yollarla tüp dolumu yapmaya devam etmesi halinde iş yerlerimize kilit vurmak zorunda kalacağız.” dedi.

“Teste tabi tutulmadan mesken ve iş yerlerine koyulan tüplerin bombadan hiçbir farkı yoktur”
Tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonlarıyla baş edebilmek için çalmadık kapı bırakmadıklarını lakin yeniden de onları bu yasa dışı işlerden alıkoyamadıklarını kaydeden Likitgaz Bayii Ağrı yetkilisi Fikret Aslan, “ Kaçak tüp dolumu yapan firmalar bizi bu açıklamaya mecbur bıraktı. Bu açıklamamız onlara ikaz mahiyetindedir. Şayet hala bu yasal olmayan işleri yapmaya devam edeceklerse yasal yollardan bütün haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.

Bu firmalar doldurdukları hiçbir tüpü teste tabi tutmuyor. Teste tabi tutulmayan her tüp büyük bir tehlike oluşturuyor. Teste tabi tutulmadan mesken ve iş yerlerine koyulan tüplerin bombadan hiçbir farkı yoktur” tabirlerini kullandı.

Kaçak tüp

Kaçak tüp dolumu yapan akaryakıt istasyonları tehlike saçıyor

× Online Destek