Ağrı Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:43

Ağrı Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ağrı Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Son Güncelleme :

02 Eylül 2018 - 9:02

Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine 2 km uzaklıkta olup Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kampüsü yanındadır. Ulaşımı 1 ve 2 numaralı üniversite ve Eski Devlet Hastanesi hattı  şehir içi dolmuşları ile sağlanmaktadır.  Isınma sistemi doğal gazdır. Okulumuza ait kız öğrenci pansiyonu vardır. Yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça dersi verilmektedir. Okulumuzda toplamda 15 öğretmen, 90 öğrenci ve 32 derslik bulunmakla beraber kantin, yemekhane, kütüphane, bilgisayar odası vs. sosyal alanlar da mevcuttur. Öğretim şekli örgündür.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

HAYRETTİN ATMACA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

× Online Destek