Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..

Milenyuma Trakya Ekspres gazetesi ile giren ardından 2004-2008 yılları arasında ilk rolingnews uygulamasıyla Trakya’nın etkili görsel medyası olan Yıldız TV Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Yıldız, Türkiye Sanayi Gazetesinin yanı sıraTürkiye e-haber ajansının Trakya Temsilciliğini de Üstlendi.

Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..
Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kent04 Haber - Yunus Yıldız 

Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgelerindeki kurumsal İşletmelerin ve Kobilerin inovatif çalışmalarını destekleyen sanayi temalı gazete alanında rakip tanımıyor. Gazeteci Cengiz Yıldız Türkiye Sanayi Gazetesinin Tekirdağ Kırklareli ve Edirne illerini kapsayan Bölge Temsilciliğini üstlendi.

Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..

e-haber Türkiye’nin ilk dijital haber ajansı ünvanı ile abonelerinin mesleki gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en kapsamlı Haber Ajansı’nın ve yayın organlarının imtiyazı tescillendi.

Çeyrek asır Medya ve Eğitim alanında faaliyetlerini sürdüren Yıldız’ın kurucusu olduğu Kariyer markasıyla dijital beceri odaklı yayıncılık faaliyetleri ivme kazandı.

73.20.03 - Piyasa ve kamuoyu araştırma faaliyetleri ( anket yapma, kamuoyu yoklamaları vb.) NACE Kodu ile bünyesinde K@RAR -Kamuoyu Araştırma Merkezi’nin yanı sıra, Kariyer Gazetecilik Akademisinin de yer aldığı Kariyer Medya’ya ait 63.91.01Haber ajanslarının faaliyetleri (medya için haber, resim ve röportaj tedarik eden haber bürosu ve haber ajanslarının faaliyetleri) Nace Kodu ile ilkdakika Medya Haber Ajansı ve 58.13-Gazetelerin yayımlanması Nace Kodu ile de  Yaygın süreli ilkdakika internet gazetesi test aşamaları tamamlandı.

Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..

Yıldız’a göre “Klasik bir haberi ilgi çekici kılan öncelikle haberin başlığıdır. Haber başlığı manşet olarak düşünülmelidir. İlgi çekici bir haber başlığı ile izleyicinin ...  şeklindeki akademik ifadeler günümüz dijital haberciliği ile fevkalade bir makas ayırımına gelmiştir. Bu durum dijital dünyanın yerlilerine yönelik hazırlanacak haberlerde mizanpajdan ziyade  asıl olan o haberin ilk dakikasındaki algıdır. Zira hız ve hazın egemen olduğu bu çağda artık haber spotları son dakikalar postmodernizme reçete sunamamaktadır.

Yıldız, Ağrı’nın batıdaki sesi olma vasfını da sürdürüyor…

Marmara Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu’nun MADEF-Yönetim Kurulu Üyesi ve Medya Eğitim Dairesi Başkanı görevi ile batıdaki Ağrılı hemşehrilerimizin birliktelik içinde farklılıkları koruyan ve onların dayanışmasını önceleyen Yıldız,  bu kapsamda özellikle istihdam amaçlı mesleki eğitimlerini ve kalifiye işgücünü oldukça önemsiyor.Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..

Yıldız, Madef bünyesindeki sivil Toplum Araştırma Merkezinin etkin çalışmaları sayesinde Ağrı kimliğini taşıyan bir çok yerel yöneticinin temsil yetkisine sahip olduğunu ve bunun en iyi örneğini İstanbul Eyüpsultan İlçe Belediye Başkanlığını kazanan Dr. Mithat Bülent Özmen’in teşkil ettiğini ifade etti. 

Cengiz Yıldız kimdir?

Medya yeniden yıldızlı günlerine kavuşuyor!..

1966 yılında Ağrı’da doğan Yıldız,ortaöğrenimini Erzurum’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Yıldız, 2000 yılında Trakya Ekspres Gazetesi’nin Trakya Bölge Koordinatörlüğü görevini üstlenerek; gazetenin Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne il temsilciliklerinin kurumsal yapısının oluşumunu gerçekleştirdi.

2001 yılında bu görevinin yanı sıra MilliEğitim Bakanlığı bünyesinde kurucu temsilciliğini üstlendiği Kariyer Eğitim Merkezi ile Trakya’nın kalifiye işgücüne yönelik mesleki eğitim ve sertifikasyon faaliyetlerine başladı.

Yoğun sanayileşen bölgenin gerek kalifiye istihdamı gerekse de Sanayi sektörünün yerel eksendeki beklentilerini karşılamak üzereKariyer Kamuoyu Araştırma Merkezi’nin (K@rar) kuruluşunda da yer alan Yıldız, bölgenin demografik yapısı, idari ve yerel yönetim yapısı, göç ve Sosyo-kültürel durumu, ulaşım, altyapı, tarım, enerji ve sürdürebilirlik konularında Avrupa İstatistikleri Uygulama Esasları (COP) çerçevesinde bir veribankasının oluşumuna ve bu verilerden derlenen Trakya’nın ilk infografik haberlerini kamuoyuna sunmuştur.

Bu veriler projeksiyonunda Trakya Kalkınma Ajansı destekleri ile bölgedeki meslek Liselerinin ve Mesleki Eğitim Merkezlerine yönelik hibe programlarının ve AB hibe projelerini bünyesindeki akademisyen ve alanında uzman eğitmenlerle öncelemiştir.

Sanayi İşletmelerinin KOSGEB desteklerinden yararlanmasına da bölgede ön ayak olan Yıldız, KOSGEB tedarikçi danışman ve Eğitim kuruluşları veritabanına girerek bölgedeki birçok sanayi işletmenini bu desteklerden yararlanmasını sağlamıştır. Yıldız, ayrıca RWTÜV firması ve TSE Çorlu Şubesi nezdinde bölgede birçok işletmede Kalite Yönetim Sistemlerinin yanı sıra Hizmet Yeterliliklerinin kuruluşuna ve belgelendirilmesine katkıda bulunmuştur.

2004 Yılında ise Yıldız TV’nin kuruluşunda yer alarak 2008 yılına kadar Genel Yayın Yönetmeni sıfatıylaTv’nin PLATFORM programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Medyadaki deneyimlerini eğitim formasyonuna taşıyan Yıldız, M.E.B. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca başta “İşletmelerde Yönetim ve Organizasyon Kursu” olmak üzere birçok kurs programının Mesleki Yeterlikleri baz alınarak program çerçevelerinin hazırlanması faaliyetlerini de halı hazırda sürdürmektedir. Bu kapsamda Kariyer Gazetecilik Akademisi bünyesinde gazetecilik mesleğine gönül verenler ve bu alanda mesleki gelişimlerini dijital beceriler paralelinde son teknolojik gelişmelerin yanı sıra internet gazeteciliğinin ve veya internet haberciliğinin stratejik planlaması ve Toplam Kalite Yönetimini de esas alan tüm vasıflarının sağlanmasına yönelik Europass Sertifika Eki’ni de içeren, e-devlet onaylı sertifikasyon programlarını hayata geçirmiştir.

Kariyer Medya grubuna ait haber ajansı ve internet haber sitelerinin imtiyaz sahipliğini üstlenen Yıldız, 2015 Yılında Marmara Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu’nun kuruluş çalışmalarında da yer almışve bu sivil toplum örgütünün Yönetim Kurulu Üyesi olarak, MADEF -Medya  İletişim ve Eğitim Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İngilizce ve Arapça bilen Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER MERKEZİ 

19 Nis 2024 - 13:27 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent04 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent04 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent04 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent04 değil haberi geçen ajanstır.