Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

Ak Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Av. Mehmet Salih Aydın, “Hiçbir vatandaş, hiçbir siyasetçi o miting alanına şehir dışından bir araçla bir şahsı getirdiğimizi ispat edemez. . Ağrı dışından bir yerde bir araçla vatandaş taşıdığımızı ispat etsinler ben adaylıktan çekilirim. Bunu kesin bir dille söylüyorum, sadece Kars ve Ardahan milletvekilleri mitingimize nezaketen katılmışlardır.” dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..
Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..
+11
Video için play'e tıklayın

Kent04 Haber – Yunus Yıldız

Ağrı Ak Parti Belediye Başkan adayı Salih Aydın katıldığı, Ağrı Yerel Gazeteciler cemiyeti başkan yardımcısı Cenap Elem’in sunduğu Radikal TV’nin sosyal medya hesaplarında yayımlanan canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

 Aydın’ın konuşmalarından satır başları:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Ağrı’da mitingini yaptı, sonrasında bizde rahat bir nefes aldık. Tabi bu miting yapılıncaya kadar öncesi baya zahmetli, meşakkatli çok ciddi uğraşlar isteyen ve ekip içi olan, ekibin her hangi bir noktasında aksamalarının olmaması gereken bir iştir. Arkadaşlarımız, gençlik kolları, il teşkilatlarımız, kadın kolları, merkez ilçe ve bütün encümen adaylarımızla çok özverili bir çalışma yaptık. Miting toplamda 2-3 saatlik bir zaman dilimi olsa da aslında onun evveliyatı bir hafta, on günlük bir süreci kapsıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadim şehrimiz Ağrı’ya geldiği zaman, uçak piste iner inmez konuşma sırası bana geldi. Ortalama 20-25 dakikalık bir konuşma süresi tarafıma tayin edilmişti. Normal koşullarda 20-25 dakikada Cumhurbaşkanımız Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan miting alanına çok rahat bir şekilde gelebilirdi. Biz Cumhurbaşkanımızın uçağının inmesiyle beraber konuşmaya başladık. Ortalama 20-25 dakika süren bir konuşma gerçekleştirdik ve bu konuşmanın akabinde Sayın Cumhurbaşkanımızın havaalanından çıkışından miting alanına gelene kadar şehrin 10-12 yerinde Ağrılı hemşerilerimiz tarafından çok geniş kitle ve karabalık tarafından cumhurbaşkanımızın konvoyunun önü kesiliyor, sevgi gösterileri yapılıyor. Dolayısıyla bizim konuşmamız bittikten sonra Cumhurbaşkanımızın alana gelmesi 1 saat 20 dakikalık bir zaman dilimi alıyor.

Sizlerinde gördüğü üzere organize ettiğimiz miting Ağrı belki son 20 yılında yapılan en coşkulu, en kalabalık mitingiydi. Şöyle belirtmek isterim; Ağrı tarihinde bu doluluk oranına gerek Ak Parti gerekse bölgede faaliyet yürüten diğer siyasi partiler bile bu seviyeye ulaşmamıştır. Ak Parti’nin en güçlü olduğu dönemlerde bile, bu seviyeye hiçbir şekilde ulaşamamışlardı.” Dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

İSPAT ETSİNLER ADAYLIKTAN ÇEKİLİRİM

Gazeteci Cenap Elem’in sorduğu; “İl dışından taşıma vardı, ilçelerden taşımalar vardı, Ağrı halkının mitinge teveccühü yoktu gibi söylemler konuşuldu. Şehir dışından taşıma yaptınız mı?” sorusuna cevaben Aydın;

“Hiçbir vatandaş, hiçbir siyasetçi o miting alanına şehir dışından bir araçla bir şahsı getirdiğimizi ispat edemez. . Ağrı dışından bir yerde bir araçla vatandaş taşıdığımızı ispat etsinler ben adaylıktan çekilirim. Bunu kesin bir dille söylüyorum, sadece Kars ve Ardahan milletvekilleri mitingimize nezaketen katılmışlardır. İlçelerimizde partimize gönül vermiş arkadaşlarımız miting alanına gelmiş olabilirler. Fakat bunun toplam miting alanı içerinde ki karşılığı en fazla binde bir oranıdır. Geriye kalanların tamamı şehir merkezinde Ağrı’da ikamet eden vatandaşlarımızdır. Bugün Hamur’dan 50 vatandaş miting alanına gelip Cumhurbaşkanını veya Merkez adayını dinlemek istemişse bundan daha doğal bir şey olamaz.” Dedi

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

CUMHURBAŞKANMIZ AĞRI’YA DOLU DOLU GELDİ VE DOLU DOLU GİTTİ

Gazeteci Cenap Elem’in sorduğu; “Halk arasında cumhurbaşkanı geldi hiç bir şey vaat etmeden gitti gerçekten Cumhurbaşkanı Ağrı’ya neler vaat etti” sorusuna cevaben Aydın;

Bir defa Sayın Cumhurbaşkanımız Ağrı’ya dolu dolu geldi ve dolu dolu gitti. Ağrı mitingin hemen akabinde Cumhurbaşkanımız kendi sosyal medya hesaplarından teşekkür mesajı yayımladı. 2024 yılı içerisinde başka bir teşekkür mesajı yayımladığı bir il hatırlamıyorum. Yani bu Ağrı’yı ne kadar sevdiğini, Ağrı’daki mitingden ne kadar mutlu ayrıldığını gösterdi.

Cumhurbaşkanı mitin alanına gelmeden önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir konuşma yaptı. Sayın Koca, Ağrı’da bir Devlet Hastanesi’nin yapılacağını, 200 yataklı olarak Ağrı’da yapılması planlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin 300 yatağa hastaneye dönüşeceğini, onkoloji bölümünün açılacağını söyleyerek, sağlık alanında ki müjdeleri kendi tarafından verildi. Normalde bizim insanımızın alıştığı durum, bütün müjdelerin Cumhurbaşkanı tarafından verilmesi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

CUMHURBAŞKANIMIZA 11 MADDELİK TALEPLERİMİZİ YAZILI VE GÖRSEL BİR ŞEKİLDE SUNDUK

Ağrı mitinden bir hafta önce Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine Ağrı milletvekilimiz Ruken Şahin Kilerci ve İl Başkanımız Orhan Güngör ile beraber 11 maddelik taleplerimizi sunduk. Taleplerimizin tamamı onaydan geçmedi. Fakat böyle bir durum söz konusu, bazı taleplerimiz için Cumhurbaşkanımızın izni olmadan direk belediye bünyesinde yapılacak işlerdir. Ama ciddi bütçe ve emek isteyen işlerin mutlaka Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanması gerekmektedir. Şuan Adliye Sarayının olduğu bölgede “kent meydanı” olarak adlandırdığımız projemiz onaylandığı için hemen Ağrı halkıyla paylaştık.

Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul görünen projelerimizi sıralarsak;

  • Devlet Hastaneleri
  • Kent Meydanı Projesi
  • Yeni Sanayi Sitesi Projesi
  • Toprak Mahsulleri Ofisi’nin şehir merkezinden çıkartılması
  • Karayollarının Şehir Merkezinden Çıkartıp, Alanın Belediyenin Sosyal Tesislerine Dönüştürülüp, Millet Bahçesine Entegre Edilmesi.
  • 12’inci Mekanize Tugay Komutanlığı’nın arsalarının ticaret alanlarına açılması ve burada yeni bir kentleşme kurulması.

İLK 3 YILDA BU PROJELERİ RAHATLIKLA HAYATA GEÇİREBİLİRİZ

Cenap Elem’in sorduğu “hayata geçirmeyi planladığınız bu projeleri ne kadarlık sürede hayata geçirebileceksiniz?” sorusuna cevaben Aydın;

Şöyle ifade edeyim, Kent Meydanı Projesi, Orduevinin olduğu bölgede ki projemiz, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin şehir merkezinden çıkartılması, Karayollarının Şehir Merkezinden Çıkartıp, Alanın Belediyenin Sosyal Tesislerine Dönüştürülüp, Millet Bahçesine Entegre Edilmesi kesinlikle 5 yıllık süre içerisinde hatta ilk 3 yılda çok rahat yapılacak projeler.

Fakat 12’inci Mekanize Tugay Komutanlığı’nın arsasında yapılacak olan çalışmalar 5 yılımızı hatta Allah nasip ederse, bir sonraki dönem seçilirsek o dönemde bir sürecimizi daha alacak projedir. Ama biz projelerimizi ilk 5 yıl içerisinde başlanıp tamamen bitirilecek projeler şeklinde hazırladık.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

PROJELERİMİZİ 50 KİŞİLİK EKİPLE HAZIRLADIK

Cenap Elem’in sorduğu “Ağrı’da hazırladığınız projelerinizi beğenmeyen oldu mu?” Sorusuna cevaben Aydın;

“Biz bu projeleri sunmadan önce, Ağrı’da mimar mühendis ve müteahhitlik işi yapan 50 arkadaşımızla bir araya geldik. 3 saatlik istihare sonucunda projelerimizi sunduk, arkadaşlarımız projelerimizi irdelediler ve bu projelerin hiç birinin hayali olmadığını, tamamının uygulanabilir projeler olduğunu ve görüntü olarak mükemmel ama maliyet olarak da çok düşük maliyet olduğunu söylediler. Halkımıza bu projeleri anlattığımızda hiçbir vatandaşımız bunlara uçuk kaçık, yapılmayacak projeler olduğunu dile getirmedi.” Dedi.

LİSTEDE YER ALMAYAN ENCÜMEN ADAYLARININ SEÇİLEN ENCÜMENLERDEN HİÇ BİR FARKI OLMAYACAK

Cenap Elem’in sorduğu “Encümenlik için başvuran ve seçilemeyen şahısların belediye ile ilgili bir iletişimi olursa encümenlerden bir farkı olur mu” sorusuna cevaben Aydın;

“Listenin gerek gerisinde olanlar, gerekse hiç listede yer almayanlar emin olun ki encümen arkadaşlardan hiçbir farkı olmayacak. Arada ki tek fark biri resmi seçimi kazanıp mazbata almış arkadaşlarımız olacak, geriye kalanlar devletin kendilerine mazbata vermediği ama bir encümenin sahip olduğu bütün haklara sahip olacak kişiler olacak. Bunun sözünü veriyorum. Çünkü seçilmemiz durumunda kent konseyi kuracağız ve burada seçilen seçilmeyen partimize gönül veren vatandaşlarımızın tamamını söz sahibi yapıp, tecrübelerinden faydalanacağız” dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

AĞRI BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜNÜ KURACAĞIZ

Canlı yayın esnasında izleyicilerden bir vatandaşın sorduğu “ Seçilmeniz durumunda Ağrı Spor ile ilgili yapacağınız bir projeniz var mı?” sorusuna cevaben Aydın;

“Biz projelerimizi sunarken, spor ile ilgili projemiz Ağrı Belediyesi Spor Kulübünü kuracağız ve bu çatı altında bireysel sporların tamamını bütün branşlarını destekleyeceğiz. Fakat tek talihsizlik biz gençlerimize sahip çıkamıyoruz. Bu gençlerimiz büyük şehirlerde büyük kulüplere gidiyor. Biz bu kulübü kurduğumuz zaman bütün bireysel spor alanlarında Ağrı’da görev yapan antrenörleri ilgili branşların başına getireceğiz. Boks sporundan örnek verecek olursak, Ağrı’da boks denince kim akla geliyor? İsmet hoca, (İsmet Sarı) Volkan hoca (Volkan Sarı) yada vücut geliştirme kim gelir akla? Çetin hoca (Çetin Demir) misal Atletizm kim gelir akla Şirin hoca ( Mehmet Şirin Gönen) yada futbol denince akla Gazanfer hoca (Gazanfer Karan) ve Muzaffer hoca (Muzaffer Karan) biz bu ağabeylerimizle çalışacağız. Bu şehrin değerleriyle yol yürüyeceğiz.

Ağrı’da amatör kulüplerin tamamına hem ulaşım, hem de turnuvalara giderken lazım olan şehirlerarası ulaşım ücretleri ve konaklama ücretleri noktasında destek sunacağız. Tabi burada en ciddi payı Ağrı Spor alacak çünkü bizim 3’üncü ligdeki temsilcimiz odur. Biz bu arkadaşlara maddi manevi gereken tüm destekleri vereceğiz.” Dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

AĞRI AK PARTİ TÜM KADROLARIYLA SAHADA

Cenap Elem’in sorduğu “sosyal medya da teşkilatları çok fazla sahada göremiyoruz, İl Teşkilatı, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Merkez İlçe sahada değil eleştirileri yapılıyor konu ile ilgili bir açıklamanız olacak mı? ” sorusuna cevaben Aydın;

"Muhtemelen bu eleştirileri yapan arkadaşlar, bizim ve partimizin sosyal medya hesaplarını çok iyi takip etmeyen arkadaşlarımızdır. Gerek şahsımın herekse partimin sosyal medya hesaplarından her gün sabah saat 10.00’dan gece saatlerine kadar yaklaşık 80 ila 100 kişilik gurubun partiye geldiğini, aynı gün içerisinde bizim belirlemiş olduğumuz bölgelerde çok ciddi bir çalışma içerisinde olduğu görecekler. Bugün somut örneğini söyleyeyim; bu sabah bizimle toplanan arkadaşların bir kısmı 3+1 tokilerde çalıştı,  bir kısmı 2+1 tokilerde çalıştı, bir kısmı Fırat Mahallesinde çalıştı, bir kısmı Fatih Mahallesinde çalıştı, bir kısmı Yavuz Mahallesinde çalıştı ve arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu ise Cumhuriyet Mahallesine gittiler. Yani bugün Ağrı Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Merkez ilçe Teşkilatı şehrin altı farklı noktasında saha çalışması yürüttüler. Ramazan ayında oruçlu oldukları halde hiçbir bahane üretmeden hergün en az 4 – 5 mahallede yoğun bir şekilde çalışma yürütüyorlar. Bu anlamda bu arkadaşlara da minnettarız." Şeklinde konuştu. 

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

KABUL EDİYORUM AĞRI’DA BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU VAR

İzleyicilerden Abdurrahman Aras isimli vatandaşın sorduğu “Sokak hayvanlarına nasıl bir çözüm getirmeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna cevaben Aydın;

“Abdurrahman beye çok teşekkür ediyorum. Ağrı’da ciddi bir başıboş hayvan sorunu var, mahallelere gittiğimizde konu ile ilgili eleştiri ve sitemleri de görüyoruz. Ağrı Belediyesi bünyesinde bir barınak var. Bu barınağın çok daha iyi bir hale getirilmesi gerekiyor, Öncelikle belediye bünyesinde veteriner ve veteriner teknikeri sayısının azlığı sebebiyle istenilen seviyede bu güne kadar bir hizmetin verilmediği aşikâr. Bizim yapacağımız ilk şey, bu kadroyu güçlendirmek. Sokak hayvanlarının tamamını barınaklara alarak gerek ıslahı gerekse aşılarını yaparak koruma altına alacağız.” Dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

KAR ELDE ETMEDEN SOSYAL KONUT PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Cenap Elem’in sorduğu “ Toki 2022 Ağrı’nın neresinde yapılacak? Kiralar Ağrı’da 10-12 bin bandına dayandı konu ile ilgili görüşleriniz var mı?” sorusuna cevaben Aydın;

Ağrı Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten anonim şirketimiz bir yapı anlamında da faaliyet yürütecek. Biz bunu yaparken daha çok sosyal konutları yapacağız. Belki vatandaşlarımızın istemiş oldukları çok lüks konutları yapma durumumuz yok ama Ağrı Belediyesi sosyal konut anlamında 2+1 ve 3+1’lerle bu şehirde kentsel dönüşüm projelerine başlayacağız. Biz Ağrı’da bir bölge belirleyip kentsel dönüşüme başlayacağız. Vatandaşlarımız bizim 3-4 blok yaptığımızı gördükleri anda ve anahtarlarımızı teslim ettiğimizde kendileri gönül rahatlığıyla projeye destek vereceklerdir. Bizde kar amacı olmadığı için biz maliyetleri daha uygun bir şekilde mal ederek vatandaşlarımıza sunacağız. Ağrı’da talep çok fazla fakat arz olduğu için konut fiyatları yükseliyor. Biz bu sosyal konutlarla vatandaşı hem yüksek kiradan hemde yüksek maliyetten korumuş olacağız.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

MEVCUT MİLLETVEKİ RUKEN ABLAMIZ BİZE ÇOK BÜYÜK DESTEK VERDİ VERMEYEDE DEVAM EDİYOR

Cenap Elem’in sorduğu “Eski milletvekili Cemal Kaya’nın Ağrı’ya gelişi ve 3 günlük performansı gündeme geldi. Peki, Mevcut milletvekilinin seçime ne kadar katkısı oldu?” sorusuna cevaben Aydın;

“Şüphesiz bize gelen her türlü destek çok anlamlıdır. Cemal bey (Cemal Kaya) bu anlamda gelip sahada açık çalışıp, desteğini gösteren parti teşkilatına mensup bir birey gibi sanki daha önceden milletvekilliği yapmamış gibi tamamen bu işi gönüllü yapan bir abimizdir. Geldi 3 gün bizimle sokaklarda çalıştı, hayvan borsasını gezdi, sanayi sitesine girdi yani Ağrı’da gidilebilecek alanların tamamını bizimle beraber gezdi. Bu partide geçmiş dönemde milletvekilliği yapmış, bu memlekete dair halen özlemi olan, halen bu memlekette bir şeylerin iyi gitmesi için çırpınan bir abimizdir.

Tabi bunla birlikte örneğin Ekrem beyde (Ekrem Çelebi) Cumhurbaşkanımızdan önce geldi sahada çalıştı, esnaf ziyaretlerine katıldı. Cesim bey (Cesim Gökçe) yine öyle, Halil Özyolcu geldi bizimle program yaptı bize destek verdi.

Ama bütün bunları ifade ederken, şunu da söylemeden geçemeyeceğim; mevcut milletvekilimiz Ruken ablamız (Ruken Şahin Kilerci) bu anlamda bize gerek maddi, gerekse manevi verebileceği desteklerin tamamını verdi ve vermeye de devam ediyor. Şuan kendisi de ilçelerimizde seçim çalışması yürütmekte. Dün Hamur ve Tutak ilçelerindeydi, bugün Patnos’ta ama 4- 5 gün sabah 08:00’dan akşam 23:00’a kadar bizim katıldığımız tüm programlara kendiside katılmak suretiyle bize vereceği en büyük desteği veriyor. Bu anlamda kendisine ve bize desteğe gelen Cemal beye, Cesim beye, Halil beye ve Ekrem abimize minnettarız. Allah hepsinden razı olsun. Yine önceki dönem belediye başkanımız Savcı beye (Savcı Sayan) ve Fatma hanıma (Fatma Salman) teşekkürlerimi sunuyorum. “ dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

10 GÜN ÖNCESİNE KADAR SEÇİM BIÇAK SIRTIYDI MİTİNGDEN SONRA CİDDİ BİR ARTIŞ OLDU

Cenap Elem’in sorduğu “Seçimlere sadece 13 gün kaldı. Elinizde anket çalışması var mı varsa eğer oraları nedir?” sorusuna cevaben Aydın;

Son 10 gün içerisinde bundan 2-3 hafta önce yapılan anketlerde tabiri caizse bıçak sırtı yani kafa kafaya giden bir seçim sonuçları vardı. Ama son 10 gün özellikle Cumhurbaşkanımızın Ağrı’ya geliş gidişinden sonra, partimiz adına ciddi bir artış oldu.

- Cenap Elem “Oran değişikliliği oldu mu ?

- Aydın; kesinlikle çok net bir şekilde oran değişikliliği oldu. Bu hem sahada hemde anket sonuçlarında net bir şekilde görülüyor. Artık kafa kafaya giden değil, bizim önde olduğumuz net bir şekilde görünen elimizde farklı firmalara ait anket sonuçları bulunmaktadır.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

SOSYAL YAŞAMIN OLMADIĞI BOŞ ALANLARDA SU BİRİKİNTİSİNİN İÇERİSİNDE ÇİZME İLE GEZEREK BİRŞEYLERİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZ

Cenap Elem’in sorduğu “ Dem Parti adayının sürekli çizmeyle sokak aralarında, çamurda görüntülerini görüyoruz. Ağrı Belediyesi bunlara müdahale etmiyor mu?” soruna cevaben Aydın;

“Ağrı merkez 18 mahalleden oluşan, yüzlerce caddesi bulunan, binlerce sokağı bulunan bir şehirdir. Siz bugün tekstil kentin arka tarafında konutların olmadığı, sosyal bir yaşamın olmadığı bir su birikintisinin içerisinde çizmeyle yürüdüğünüz zaman bir şeyleri değiştiremezsiniz. Bu şehrin bir gerçekliği var. Bin sokaktan 990’ının iyi olduğu ama hasbelkader gidip bir su birikintisinin olduğu bir yerde çizmelerle gezmek bu şehirde algı anlamında da hiçbir fayda getirmez.

Çünkü o şehir o sokaktan ibaret değil ve sizin orada görüntü verdiğiniz yerde yapılaşma yok. Kamerayı biraz geriye doğru izlerseniz yapılaşmanın olmadığını göreceksiniz. Atıl durumda olan bir tekstil firmasının olduğu bir yerde çizmelerle yürüyorsunuz.

Orada bir yaşam yok net bir şekilde söyleyeyim. Elbette muhalefetsiniz, elbette bir şeyler yapabilirsiniz. Şunu da unutmayın Patnos Belediyesi bu arkadaşların elinde, Vallahi yolları köstebek yuvasından ibarettir. Doğubayazıt Belediyesi’nin son belediye başkanını tenzih etmek suretiyle söyleyeyim, son 20 yılı bu partinin elinde Doğubayazıt’ı Kerbela'ya çevirdiler. Doğubayazıt virane bir şehirdir, sokaklarına giremezsiniz. Dolayısıyla bir yerde muhalefet yapmak çok kolaydır, gidin Patnos’ta sizi yürütmezler, sokaklar adeta bir köstebek yuvasına dönmüş vaziyette.” Dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

KENT KONSEYİ İLK DEFA AĞRI’DA UYGULANACAK OLAN BİR PROJE DEĞİLDİR

İzleyicilerden CHP İl Başkan Yardımcısı Adem Karakol’un sorduğu “ Kent Konseyi Nedir?” sorusuna cevaben Aydın;

“Şöyle izah edeyim, Kent Konseyi Projesi ilk defa Ağrı’da uygulanacak olan bir proje değildir. Büyükşehirlerin tamamında uygulanan bir projedir. Bu konseyde akademik bütün sivil toplum kuruluşları temsilcisi olur. Yani mimarlar odası, mühendisler odası, barolar ve Esnaf Sanatkârlar Odası bu konseyin bir parçasıdır. Biz bu şehri birlikte yöneteceğiz diyoruz ya, o birleşenleri alıyorsunuz Kent Konseyi çatısı altında topluyorsunuz ve Kent Konseyi’nin başkanını da buradaki birleşenler kendi içlerinde seçiyorlar. Aslında seçilmiş olan iradeden bağımsız, bu şehri yönetenlerin şeffaf bir şekilde bu şehrin gelişimine katkı sunan yapının ismidir Kent Konseyi.” Dedi.

Salih Aydın; İspat etsinler adaylıktan çekilirim!..

BELEDİYE İŞ MERKEZİNİN ŞİMDİKİ HALİNİN ORTADAN KALDIRILMASI GEREKİYOR AMA…

Cenap Elem’in sorduğu “Ağrı’nın göbeğinde bulunan Belediye İş Merkezi enkaza dönmüş durumda, bununla ilgili bir düşünceniz var mı?” soruna cevaben Aydın;

“Biz Belediye İş Merkezinde bulunan arkadaşlarımızı esnaflarımızı ziyaret ettik ve kendileriyle görüştük. Bize göre acil bir şekilde Belediye İş Merkezinin şimdiki halinin ortadan kaldırılması gerekiyor. Ama Ağrı Belediyesi’nin orayı yıkıp, yeni bir iş merkezi yada sosyal bir donatıya dönüştürecek bütçesi yok. Bizim yapacağımız şey Ağrı Belediyesi olarak yönetime geldiğimiz zaman, TOKİ ve Çevre Şehircilik Bakanlığı vasıtasıyla orada bulunan esnaflarımızla bir anlaşma sağlamak suretiyle, Belediye İş Merkezinin yıkılması yerine daha modern ve kat sayısının daha düşük olduğu bir iş merkezi inşasını yaptıracağız. Tekrar ediyorum bunu yapmanın yolu Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan geçer, Ağrı Belediyesi’nin bütçesi buna uygun değil. Bir şeyleri söylerken gerçekçi olmak lazım.” Dedi

Programın sonunda ise Ağrı Belediye Başkan adayı Av. Mehmet Salih Aydın sitemize yüklediğimiz proje videosunun tanıtımını yaptı.

1. Bölümü izlemek için tıklayınız

2. Bölümü izlemek için tıklayınız

19 Mar 2024 - 04:32 Ağri- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent04 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent04 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent04 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent04 değil haberi geçen ajanstır.

02

El Vicdan - Bizzat 10 tane van otobüsünü ben saydım ağrı halkı ile dalga geçmeyin. Belki haberi yoktur ama Emniyet elinizde mobeseden bakın bakalım ağrıya giren otobüslere. Van, Hakkari, Muş, Iğdır, Kars ve Erzurumdan geldiler ayrıca tüm devlet çalışanlarına mitinge katılım zorunluluğu getirildi. Biraz az sallayın.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 19 Mart 23:00
01

Karaköse - Sana mı inanalım yaşadıklarımıza mı? Bütün köy korucularına yazı gönderdildi. Mitinge katılmak zorunlu denildi.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 19 Mart 14:18