Ağrı’ya çağ atlatacak projeler: Metin Aydemir canlı yayında tek tek açıkladı!..

İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Ağrı Sağlık Müdürlüğünde çeşitli kademelerde uzun süre görev yapan Metin Aydemir, dün akşam saatlerinde Ağrı Yerel Gazeteciler Cemiyeti’den Gazeteci Taner Söylemez ve Cenap Elem’in sunduğu canlı yayında Ağrı’ya yönelik projelerini detaylı bir şekilde açıkladı.

Ağrı’ya çağ atlatacak projeler: Metin Aydemir canlı yayında tek tek açıkladı!..
Ağrı’ya çağ atlatacak projeler: Metin Aydemir canlı yayında tek tek açıkladı!..
Video için play'e tıklayın

Kent04 Haber Yunus Yıldız

Aydemir, yaşam tarzı konusundaki görüşlerini de dile getirerek, "Bu kentte büyüdüm, Ağrı’da dünyayı okudum. Ağrı’nın bütün sorunlarını biliyorum" şeklinde konuştu. Öte yandan Metin Aydemir; “Yerelden gidecek olursak Ağrı’da etin kilogram fiyatı 500 TL’ye dayanmış, unun torba fiyatı bugün 900 TL’ye dayanmış, 1 kilo domates 40 TL ve 5 litre sıvı yağ 250 TL’den satılmaktadır. Özellikle bu durumun İl Bazında Gayrisafi Yurt İçi Hasılasında son sorada yer alan Ağrı’da vatandaşları zora koymaktadır” dedi.  

BİZ BİRİLERİ KAZANSIN VEYA KAYBETSİN DİYE YOLA ÇIKMIŞ BİR PARTİ DEĞİLİZ

  • İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Aydemir, Mayıs seçimlerinde iktidara kaybettirme politikası takip ederken bu yerel seçimde ise "kimseye kazanma veya kaybettirme gibi bir çabalarının olmadığını belirtek;
“Samimiyetle söylüyorum ki, biz seçime girmiş, tüzüğü belli, kuruluş amacı belli, ilkeleri belli bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla biz birileri kazansın veya kaybetsin diye yola çıkmış bir parti değiliz. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Ki zaten getirilmek istenilen nokta da odur. Kutuplaştırılmış bir siyaset.
Doğu ve Güneydoğu’da ya Ak Parti kazanacak, ya Dem Parti kazanacak. Türkiye’nin diğer illerinde ya CHP kazanacak, ya Ak Parti kazanacak anlamında kutuplaştırılmış siyaseti bozmak için biz ortaya çıkmış bir partiyiz. Bizim tek amacımız memleketin halkın milletin önüne üçüncü bir seçenek koymaktır. Ağrı halkına da açık çağrımdır İyi Parti kendisinin kazanması için yola çıkmıştır. Bundan rahatsız olanlar varsa yani birilerinin kazanmasını veya kaybetmesini istiyorsanız o zaman bize oy verin biz kazanalım” dedi.

BELEDİYECİLİK İŞİ HİZMET İŞİDİR

  • Belediyeciliğin parti üstü bir iş olduğunun altını çizerek hizmet işi olduğunu belirten Aydemir;
“Ben belediyeciliği çok partilerle bağlığı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü belediyecilik işi hizmet işidir. Gezdiğim tüm yerlerde dile getiriyorum, ne güzel memleketin 7-8 çocuğu aday olmuş. Bunlardan kim bu memlekete daha iyi hizmet edecekse, kim liyakat sahibi olacaksa, hepimizi tartıp biçin. Bunların içinde kim aklınıza yatacaksa oyunuzu ona verin”. dedi.

15 YIL AK PARTİ 5 YIL KAYUM İLE YÖNETİLMİŞ BİR BELEDİYENİN HENÜZ BİNASI YOK

  • 20 yıldır hükümet tarafından yönetilen bir belediyenin henüz binasının olmadığının altını çizen Aydemir;
"Allah izin verir ve hemşerilerimiz bizi layık görürse çok güzel bir belediye binası yapacağız. Ben kamu ihale konusunda uzmanlık yapmış birisiyim. Türkiye genelindeki bütün sağlık satınalma çalışanlarına eğitim vermiş birisiyim. Eğer sizin belediyeciliğe uygun bir binanız yoksa çok ciddi sıkıntınız var. Bakın hastane amacıyla yapılmış bir binaya taşındınız, bu binada belediyecilik altyapısını kurup, ona göre teşkilatlanmanız mümkün değildir.
Her şeyden önce şunu yapmayı planlıyoruz. İyi bir bina ve içerisinde iyi bir işletme kuracağız.  Bütün birimleriyle, altyapısıyla, otomasyonu ve teknik birimiyle ciddi bir belediye binasına ihtiyacımız var. Bunu yapamazsanız başarılı olamazsınız. İnsan vücudunu örnek alalım, eğer bir insanın beyninde sıkıntı varsa bütün vücuda yayılır." dedi.

AĞRI BELEDİYESİ ORGANİZASYONUNDA CİDDİ SIKINTI VAR

  • Aydemir, özellikle kar ve temizlik konusunda büyük eksiklikler oluğunu belirterek;
“Allah aşkına burada belediye başkanlığı yapan arkadaşlar batıda görmediler mi, Ankara’da İstanbul’da hiç denk gelmediler mi, buralarda kar olur gece temizlenir, çamur olur gece temizlenir, çöp olur gece temizlenir. Sabah kalkıp baktığınızda kar ortada yok, çöp ortada yok. Ben Ağrı’da uyandığımda sabah 9- 10 saatlerinde eline almış kazmayı küreği buz kırıyor. Batıda ise sabah uyandığında 10 binlerce kilometre asfalt tertemiz. Yani belediyenin organizasyonunda ciddi sıkıntı var. Yani belediye bir çok işini gece yapar, gündüz yapmaz. “

BELEDİYEDE BANKAMATİK MEMURLARI BANA OY VERMEYİN HEPİNİZİ İŞTEN ÇIKARTACAĞIM

  • Seçilmesi durumunda en çok dikkat edeceği konuların başında bankamatik memurlarının olduğunu söyleyen Aydemir,
“Bu anlamda çok ciddi duyumlar aldım, fakat bunlar teyide muhtaç. Şimdi Taner Söylemez’in parasını yersen ondan helallik ister alırsın. Ama bir memleketin Belediye Başkanıysanız ve o memleketin parasını birilerine veriyorsanız o nu bağışlamak veya affettirmek için bütün memleketten helallik almanız lazım. Bu ikisi arasında ki fark çoktur. Ben bu göreve gelirsem en çok dikkat edeceğim konudur. Ben müdürlük dönemimde 25 yıl ihale yaptım. Binin üzerinde ihale organize ettim. Adli sicilim ortadadır. Meslek hayatımda bir tek adli soruşturma geçirmiş insan değilim. Bu memlekette ihaleler yüzünden birçok operasyon yapıldı.
Birçok kişi gözaltına alınıp cezaevine gönderildi. Fakat bu kardeşiniz haysiyetiyle ve şerefiyle yaptığı bütün ihalelerin üstesinden geldi. 25 yıl hizmet ettiğim Ağrı Sağlık Müdürlüğü ve Hastanelerde ki mesai arkadaşlarımdan sorabilirler, bırakın bankamatik memurunu işini layıkıyla yapmayanlara neler yaptığımı.  Kazanmam durumunda bu kişilerin belediye binasına girmeleri mümkün değildir. Burada belediyede bankamatik memuru olarak gözüken kişiler bizi izliyorsa onlara sesleniyorum. Arkadaşlar sizleri işten çıkartacağım haberiniz olsun. Bana oy vermeyin”. dedi.

AĞRI BELEDİYESİ BÜNYESİNDE HAYVAN BORSASI KURACAĞIZ

  • Ağrı’da son zamanlarda yaygınlaşan hayvan dolandırıcılığının önüne geçmek için belediye olarak hayvancılıkla uğraşanların hayvanlarını o günkü değerinden belediyenin satın alacağını belirten Aydemir;
Biz şunu amaçlıyoruz aslında, çevre illerden geldi hayvanımı aldı beni dolandırdı. Çek verdi karşılıksız çıktı. Senet verdi ödemedi. İşte bu memlekette binlerce ailenin ocağı bu yüzden söndü. Evini alıp giden bir çok vatandaş biliyorum. Bu mevzu memleketin büyük bir kanayan yarasıdır. Biz buna el Basacağız.
1 - ) Hayvan borsası kuracağız. O günkü güncel fiyatlar üzerinden hayvancılık yapan hemşerimi kimseye ezdirmeden hayvanlarını satın alacağız.
2 - ) Et Entegre tesisi kurdurup kesimleri belediye bünyesinde yaptıracağız.
3 - ) Şu anda et balık kurumunun et satış mağazasına alternatif hemen hemen tüm mahallelere et satışı yapmak üzere belediye marketleri kurup, vatandaşa ucuza et satışı yapacağız. Tıpkı halk ekmek gibi. Bunun sözünü veriyorum.
Tabi şuna da dikkat edeceğim. Belediye zarar etmesin, bir kuruş kar etmeden, aldığım fiyattan masrafları çıktıktan sonra satışa sunacağım.

MAALESEF MEMLEKETTE UYUŞTURUCU KULLANMA YAŞI 11’E KADAR DÜŞMÜŞ DURUMDA

  • Uyuşturucu ile mücadele konusunda kamuoyunu en etkin şekilde bilgilendirecek, farkındalık yaratacak olacağını belirten Aydemir;
“Maalesef neredeyse Ağrı’da her ailenin çocuklarıyla ilgili uyuşturucu hikayeleri var. Anneler babalar perişan durumlar, Ağrı’da doğru dürüst tedavi ettirecekleri bir merkezleri yok. Kime sorsan Ankara’ya gönderiyorum İstanbul’a gönderiyorum diye cevap veriyor. Ben sağlık kökenli olduğum için bu konuları çok iyi biliyorum. Ağrı’da “Amatem” benzeri Bağımlılık Tedavisi’nin yapılacağı bir merkez kuracağız. Burada Psikiyatristler, Psikologlar benzeri bütün kadroları oluşturup, uyuşturucu batağına girmiş gençlerimizin ellerinden tutup tedavi ettireceğiz ve bunların tamamı ücretsiz olacak” dedi.

AĞRI AKADEMİ PROJESİ

  • Maddi durumu iyi olmayan ailelerin okuyan çocuklarına, girecekleri tüm sınavlarda başarılı olmaları için belediye bünyesinde ücretsiz olarak sınava hazırlanacaklarını belirten Aydemir;
“Bu memlekette aileler çocuklarını dershanelere gönderemiyorlar. Üniversite sınavlarına geçiş sınavlarına hazırlanmaları için. Bu sınavların tümüne belediye bünyesinde ücretsiz olarak hazırlanacakları bir akademi açacağız. Burada ise Ağrı’da atama bekleyen öğretmenlerimize de iş imkânı sunacağız.” dedi.

TERMALDEN SERAYA PROJESİ

  • Ağrı’nın yeraltı kaynaklarının doğru şekilde kullanılamadığını dile getiren Aydemir;
"Diyadin’de denendi, mevcut örneği var zaten. Fakat biz merkezde de termal suyun çıkacağı yerlere belediye bünyesinde seralar kurup, Ağrı’nın iç piyasasına ucuz sebze meyve üretmek. Bu bağlamda da en az 300 bayan hemşerimize iş imkânı sunmuş olacağız." dedi

ÖĞRENCİLERİM VE MESAİ ARKADAŞLARIM REFERANSIMDIR

  • Son olarak Ağrı’nın sağlık camiasında birçok öğrencisinin önemli yerlerde görev yaptığını belirten Aydemir;
“Bu memleket bu kardeşinizi iyi tanır. Benim bürokrasimi bilir, benim öğretmenliğimi bilir. Bu memlekette sağlık camiasında benim öğrencilerim Sağlık Müdürlüğü’nde Sağlık Müdür Yardımcılığı, daire başkanlığı yapıyor.  Hastanede hemşire olmuş yüzlerce öğrencim var. Ben hep bunu söylerim;  benim referansım benim öğrencilerimdir. Bu memleket beni tanımak istiyorsa, beni soracağı iki yer vardır.
1 - ) Halen Ağrı sağlığında görev yapan mesai arkadaşlarımdır.
2 - ) Benim öğrencilerimdir.
Lütfen benimle ilgili vatandaşlarımızın kafasında bir soru işareti varsa, ya sağlık çalışanlarından birine yada öğrencilerimden birinden sorsun." dedi.  

17 Mar 2024 - 19:09 Ağri- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent04 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent04 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent04 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent04 değil haberi geçen ajanstır.