Ağrı Gümüşyazı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 06:56

Ağrı Gümüşyazı İlkokulu

Ağrı Gümüşyazı İlkokulu
Son Güncelleme :

11 Eylül 2018 - 11:07

Gümüşyazı İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 20 km uzaklıkta olan Gümüşyazı köyündedir. Ulaşımı köy servisleri ile sağlanmaktadır. Okula ait bir lojman var fakat Lojman ana sınıfı olarak kullanılmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgündür. Tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 3 öğretmen, 3 derslik ve 39 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

ağrı gümüşyazı ilkokulu

× Online Destek