Ağrı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:54

Ağrı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Ağrı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2018 - 23:33

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Kazım Karabekir mahallesi Ağrı il merkezindedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden sonra kağızman Cd üzerinden doğru giderek mezarlığı geçtikten sonra okula ulaşılmaktadır. Lojmanı  yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 26 öğretmen, 16 derslik ve 400 öğrenci bulunmakla beraber yemekhane, kantin, kütüphane vs. mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

× Online Destek