Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Esen İlkokulu

Esen İlkokulu

Esen İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Köyümüzün Ağrı İl Merkezine uzaklığı 36 km´dir. Taşlıçay ilçe merkezine uzaklığı ise 22 km´dir. Köyümüzde 4 tane servis vardır. Bu servisler sırayla her gün Ağrı´ya yolcu götürüp getirmektedirler. Ulaşımda sıkıntı yoktur. Köyümüz Ağrı Merkeze bağlı bulunan Murat beldesine bağlıdır. Okulumuza ait bir lojman vardır. Okulumuzun lojmanı tadilattan geçirilmiş olup gayet güzel ve şirindir. Isınma şekli kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 3 öğretmen, 3 derslik ve 78 öğrenci bulunmakla beraber 1 kütüphane de mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Esen İlkokulu

İlginizi Çekebilir...!  Ağrı Valide Sultan İmam Hatip Ortaokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek