Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı Eğribelen İlkokulu

Ağrı Eğribelen İlkokulu

Eğribelen İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 10 km uzaklıkta olan Eğribelen köyündedir. Servis öğretmenleri belli bir noktadan alır. (Merkez kavşağın 50 metre aşağısından) Her gün saat 7.30´da okula götürür. 15.00´te Merkeze getirir. Okulumuza ait lojman var fakat kullanılmıyor. Isınma sistemi sobadır. Öğretim şekli örgündür. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulumuzda toplamda 3 öğretmen, 4 derslik ve 44 öğrenci bulunmaktadır.

VİZYON

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

MİSYON

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

Eğribelen İlkokulu

İlginizi Çekebilir...!  Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek