Ağrı Cumhuriyet Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 11:01

Ağrı Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Ağrı Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2018 - 23:19

Cumhuriyet Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine 500 metre uzaklıktadır. Isınma sistemi kalorifer olup okula ait lojman bulunmamaktadır. Tam gün eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 46 öğretmen, 24 derslik ve 556 öğrenci bulunmakla beraber yemekhane, kantin, laboratuvar vs. sosyal alanlarda mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi

× Online Destek