Ağrı Cumacay İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:03

Ağrı Cumacay İlkokulu

Ağrı Cumacay İlkokulu
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 13:32

Cumacay İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Ağrı il merkezine 28 km uzaklıktadır. Okulumuzun bulunduğu Cumaçay Bucağı Ağrı-Kağızman yolu üzerinde bulunduğu için kara yoluyla rahatlıkla ulaşılmaktadır. Köyümüzde okul ve jandarma karakolu bulunmaktadır. Okulumuzda 3 lojman vardır. Lojman öğretmenlerimizin Ağrı merkeze gidiş geliş yapmalarından dolayı kullanılmamaktadır. Isınma sistemi sobadır.  Öğretim şekli örgündür. Okulumuzda toplamda 2 öğretmen, 2 derslik ve 32 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Cumacay İlkokulu

× Online Destek