Ağrı Çukuralan Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 07:13

Ağrı Çukuralan Ortaokulu

Ağrı Çukuralan Ortaokulu
Son Güncelleme :

09 Eylül 2018 - 22:14

Çukuralan Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 13 km uzaklıkta olan Çukuralan köyündedir. Ulaşımı rahatlıkla sağlanabilmektedir. Okula ait lojman yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğrenim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 7 öğretmen, 4 derslik ve 66 öğrenci bulunmakla beraber konferans salonu, yemekhane, kantin vs. de mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

çukuralan ortaokulu

× Online Destek