Ağrı Cemil Meriç Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:09

Ağrı Cemil Meriç Ortaokulu

Ağrı Cemil Meriç Ortaokulu
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 13:14

Cemil Meriç Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkeze 500 metre uzaklıkta olup Cumhuriyet Mahallesi 29 Ekim Caddesindedir. Ulaşımı oldukça kolaydır. Isınma sistemi, kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulun lojmanı yoktur. Okulumuzda toplamda 26 öğretmen, 15 derslik ve 626 öğrenci bulunmaktadır.

VİZYON

Çalışanların görevlerini iyi yapmanın huzurunu duyduğu, hizmeti alan öğrenciler ve toplumsal çevrenin saygınlığını Kazanmış, çalışma ortamı, öğrenci başarısı ve davranışları ile çevresinde örnek teşkil eden bir ortaokul olmak.

MİSYON

Ortaöğretim programında tespit edilmiş amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizi; a) Kişisel açıdan: 1.İlgi, istidat ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek, gelecek hayat ve üst öğrenime hazırlamak. 2.Türkçeyi doğru kullanma, tüm ders ve programlarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve beceriler kazandırmak. 3.Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan, doğru düşünebilen, bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak. b) Toplumsal açıdan: 1. Atatürk ilke ve inkılâplarına, T.C.anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak, hak ve sorumluluklarını bilen, milli, toplumsal değerlere sahip, ülkesini, milletini, bayrağını seven yurttaş olma bilinci kazandırmak c) İnsan ilişkileri bakımından: 1.Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen,iyi, mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir..

× Online Destek