Birkaç küçük değişiklikle kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz'Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

6 Aralık 2021 - 05:51

‘Birkaç küçük değişiklikle kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz’

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, kişilerin sağlıklı beslenmeleri, daha fazla hareket etmeleri ve tütün kullanmamaları için yüreklendirebileceğini belirtti.

‘Birkaç küçük değişiklikle kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz’
Son Güncelleme :

01 Ekim 2020 - 21:46

Kalp sağlığına önemi vurgulamak ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 29 Eylül Dünya Kalp Günü olarak kutlanıyor. “Sadece birkaç küçük değişiklikle bile, insanların kalp hastalığı ve inme riskini azaltabilirsiniz” diyen Medicana Kadıköy Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, kişilerin sağlıklı beslenmeleri, daha fazla hareket etmeleri ve tütün kullanmamaları için yüreklendirebileceğini belirtti. “Çocuklarımızın şimdiden, kalp sağlığı dostu bir yaşam alışkanlığı kazanmalarını ve bunu ömür boyu sürdürmelerini sağlayabilirsek, ileride sağlıklı nesiller yetiştirmiş oluruz” dedi.“Önce sağlıklı beslenme”Dr. Begüm Öztürk şu bilgileri verdi: “Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, dünyada önde gelen 10 ölüm nedeninden 4’ü ile doğrudan bağlantılıdır. Günümüzde giderek daha fazla insan, şeker, tuz, doymuş yağ ya da trans yağ içeriği yüksek olan işlenmiş gıdalar tüketmektedir. Meyve ve sebzeler açısından zengin olan kalp sağlığı dostu bir beslenme şekli, kalp hastalığı ve inmeden korunmaya yardımcı olur.

× Online Destek