Bakan Çavuşoğlu: 'Doğu Akdeniz'de biz müttefikler arasında bir kazanın olmasını istemeyiz' - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

29 Kasım 2021 - 03:41

Bakan Çavuşoğlu: ‘Doğu Akdeniz’de biz müttefikler arasında bir kazanın olmasını istemeyiz’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Doğu Akdeniz’de yaşanan olaylardan sonra Türkiye olarak hem kendi milli çıkarlarımızı korumak hem de Kıbrıs Türklerinin haklarını korumak için kararlı bir şekilde adımlarımızı attık, atıyoruz. Biz müttefikler arasında bir kazanın olmasını istemeyiz” dedi.

Bakan Çavuşoğlu: ‘Doğu Akdeniz’de biz müttefikler arasında bir kazanın olmasını istemeyiz’
Son Güncelleme :

06 Ekim 2020 - 1:11

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu sabah itibariyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le yaklaşık 2 saatlik bir görüşmenin ardından ortak basın açıklaması düzenledi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in en çok Türkiye’yi ziyaret ettiğini aktaran Çavuşoğlu, karşılıklı işbirliğinden memnun olduklarını söyledi.Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Stoltenberg ile basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmeler esnasında; Doğu Akdeniz’deki son durumun değerlendirildiğini belirterek Suriye ve Libya’daki gelişmelerin de ele alındığına değindi. Ayrıca Çavuşoğlu, Ermenistan’ın Azerbaycan’daki sivilleri de hedef alan saldırısı neticesindeki gelişmelerinde konuşulduğunu belirtti.

× Online Destek