Ağrı Atatürk İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 08:15

Ağrı Atatürk İlkokulu

Ağrı Atatürk İlkokulu
Son Güncelleme :

05 Eylül 2018 - 11:34

Atatürk İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Dr. Yaşar ERYILMAZ Cad. Merkez Ağrı’dadır. Ulaşımı her yerden kolaylıkla sağlanabilmektedir. Lojman yoktur. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda 24 öğretmen, 23 derslik ve 613 öğrenci bulunmakla beraber spor salonu ve yemekhane de mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

ataturk-ortaokulu

× Online Destek