Ağrı Alpaslan Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 09:57

Ağrı Alpaslan Ortaokulu

Ağrı Alpaslan Ortaokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 11:50

Alpaslan Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Erzurum caddesi Karayolları yanı Ağrı Merkezdedir. Ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okula ait lojman ya da pansiyon bulunmamaktadır. Okulumuzda 41 öğretmen, 24 derslik ve 817  öğrenci bulunmakla beraber yemekhane, bilgisayar sınıfı, atölye laboratuvar da mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – Alpaslan Ortaokulu

× Online Destek