Ağrı Akşemsettin İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 10:08

Ağrı Akşemsettin İlkokulu

Ağrı Akşemsettin İlkokulu
Son Güncelleme :

03 Eylül 2018 - 10:45

Akşemsettin İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Cimikan Yolu Caddesinde olup 5 km uzaklıkta  merkez Ağrı’dadır. Ulaşımı okul servisleri ve öğretmenlerin kendilerine ait servisleri ile sağlanmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 6 öğretmen, 5 derslik ve 169 öğrenci bulunmakla beraber kantin ve bahçesi de mevcuttur. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – AKŞEMSETTİN İLKOKULU

× Online Destek