Ahmetbey İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 06:51

Ahmetbey İlkokulu

Ahmetbey İlkokulu
Son Güncelleme :

11 Eylül 2018 - 11:24

Ahmetbey İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz Şehir merkezine 17 km uzaklıktadır. Köye giden sürekli araç bulunmamaktadır. Ancak sabah ve akşam belirli servisler kullanılmaktadır. Köye giden yolun 15 km’si  asfalttır. Okulda bir lojman vardır. Lojman da adet iki orta boy oda ,banyo , tuvalet ve mutfak bulunmaktadır.Mutfak dolapları yeni olup banyo ve tuvalet yeni tadilattan geçmiştir. Isınma sistemi sobadır. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okulumuzda toplamda 2 öğretmen, 2 derslik ve 28 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – MERKEZ – AHMETBEY İLKOKULU

× Online Destek