Ağrı Ahmet Alagöz Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 11:03

Ağrı Ahmet Alagöz Ortaokulu

Ağrı Ahmet Alagöz Ortaokulu
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2018 - 22:29

Ahmet Alagöz Ortaokulu  nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometre?

Okulumuz il merkezine 7 km uzaklıkta olup Aşkale köyündedir. Ulaşımı öğretmen servisi ile sağlanmaktadır. Köye her gün gidiş geliş yapılmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Okulumuzda toplamda 19 öğretmen, 16 derslik ve 170 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Ahmet Alagöz Ortaokulu

× Online Destek