Ağrıda kız isteme nasıl yapılır - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 08:52

Ağrıda kız isteme nasıl yapılır

Ağrıda kız isteme nasıl yapılır
Son Güncelleme :

06 Ağustos 2020 - 22:44

Ağrıda kız isteme işi hem zahmetli hemde zevklidir. Görücü usulu kız istemek için önce evin büyük kadınları kız bakmak için tavsiye edilen evlere çay içmeye giderler. Gittikleri evde kızı beğendiklerinde önce o aileye niyetlerini söylerler, kız ailesi uygun görüp kabul ederse kız ve erkeğin görüşmesi için eve davet ederler.

Ağrıda kız isteme Kız ve erkek görüşüp bir birlerine isteklerini söyledikten sonra evden giderler ve kız tarafının kararını beklerler. Kız ve erkeğin konuşmasından sonra kız aile büyüklerine isteyip istemediğini söyler. İki tarafta olumlu bakarsa bu hayır işine ilk önce erkek tarafının aile büyükleri, kız tarafına nişan gününü kesmek için giderler.

Ağrıda kız isteme Nişandan önce yapılan iş önce şayet kız tarafı başlık isteyecekse, başta başlık parası sonrasında ise erkek tarafının evlenecek çift için alacakları ve kız tarfının kızlarına ne bırakacağı konuşulur.

Nişan günü kesilir ve Fatiha süresi okunup nişan gününü beklerler. Nişan kız tarafında olur genelde erkek çikolata yada lokum alır yanında çiçekle kız evine gider ailesi ile birlikte, ve yüzükler takılır.

× Online Destek