Ağrıda kışın yolların açılması için çalışmalar başladı - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

28 Kasım 2021 - 22:46

Ağrıda kışın yolların açılması için çalışmalar başladı

Ağrıda kışın yolların açılması için çalışmalar başladı
Son Güncelleme :

31 Ocak 2021 - 0:16

Ağrıda kışın – Bu sene ağır geçen kışın en çok uzak köylerdeki yollara etkisi oldu. Ulaşıma kapanan uzak köylerdeki yollar için çalışmalar başladı. Toplamda 45 köy yolunun kar yağışının yoğun olmasından dolayı ulaşıma kapandı.

Yolların kapanmasından dolayı ulaşım sıkıntısı çeken köyler Ağrı İl Özel İdaresinin yürüttüğü çalışma ile başladı, 91 personelin ve 78 iş makinası ile kapanan tüm köy yollarının açılması çalışmasına başlandı.

Çalışan ekiplerimiz çok zor şarlar da fırtınanın ve tipinin olmasına rağmen yol çalışmalarını sürdürmeye devam etti, kepçe operatörü Mehmet Ali DAYANMAZ; ”zor şartlar altında çalışmalarımızı 91 personelimiz ve 78 aracımızla sürdürmeye devam ediyoruz, gece ve gündüz ayrımı yapmadan uzak köylerdeki hastalarımız neredeyse oraya yetişmeye çalışıyoruz.

Bizi en çok zorlayan fırtına, yollarda görüş mesafesi çok düşüyor ve bunu tek yapmak zorunda kalıyoruz. Biz gecemizi gündüzümüze katıp gönülden çalışıyoruz. Normal çalışma şartlarının dışına çıkıp hastalarımıza tereddütsüz katıyoruz. Gereken neyse elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz” dedi.

 

× Online Destek