Ağrı'nın Kültür Turizm ve Tanıtım Sitesi – Kent 04

Ağrı’da gündüz gece

Türkiye’de ve Dünya’da yaşanan korona virüs salgının şehrimize ne kadar yansıdığını belkide bir çoğumuz bilmiyoruzdur. Lakin bazen Ağrı halkı bu tehlikeyi hiç umursamadığını ve çok duyarsız bilinçsiz olduğunu söylüyor.

Bizde Ağrı’da gündüz gece olarak iki şekilde fotoğraf karesine aldık. Gündüz biraz hareketlilik olmasına karşın hiç bir şekilde gece hareketlenme yok insanlar bu tehlikeden korkuyor ve kendi bireysel önlemlerini alıyor. Evde kalmanın ne kadar sıkıcı olduğu bilinsede bir çok kişi evde kalmayı tercih ediyor işi olmadığı sürece.

Ağrı’da gündüz gece kalabalığı sadece bir bölgede görülüyor, çarşı kısmında işlek olan caddelerde, o caddelerden ön önemli ve işlek olan cumhuriyet caddemiz ise polis ve sağlık ekiplerimizde denetim dahilinde giriş çıkışları yapılıyor.

Bundan yaklaşık 1 hafta önce Ağrı’da korona virüsü pek umursayan yok demiştik ve yine kısa bir fotoğraflı gezinti yaptık, Ağrı’da gündüz gece konulu haberimizde bu defa 1 haftaki durumdan çok çok farklı duyarlı bir durumla karşılaştık. Diğer yazımıza Korona virüsü tehlikesi başlıklı yazı dizimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir...!  Değirmenler kış hazırlığı

Son zamanlarda herkesin huzurunu kaçıran, tüm planları alt üst eden, insanların sosyal yaşantılarını kısıtlayan bu henüz çaresi bulunmayan korona virüs ( kovid-19) Dünya’yı ne zaman terk eder ve yerine ne gelir bilinmez. İnsanların sabırlarını sınayan bu tehlike biran önce gitmesi temennisi içindeyiz.

Bu yazı dizimizde gündüz gece de nasıl bir yaşantı var onu ele aldık, resimlerle size anlatmaya çalıştık. İşte gündüz ile gecede nasıl bir farklılık var buyrun fotoğraflarla birlikte bakalım; Ayrıca ilk Türkiye’ye geldiğinde şu yazı dizimizde de paylaşmıtık

İlginizi Çekebilir...!  Ağrıda anneler günü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Online Destek